Terapeuttimme

Fysioterapia

Petteri Toivonen

Fysioterapeutti - tuki- ja liikuntaelintiimin vetäjä.
Erikoistunut selkärangan ja alaraajojen ongelmiin

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä / LeWell ja Petäjävesi
petteri.toivonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Niko Puhakka

Fysioterapeutti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelin sairauksien fysioterapiaan.

Toimipaikka: Kortepohja
niko.puhakka@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Elina Syväluoma - Virkavapaalla

Fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan, tekee lääkinnällisten hoito- ja tukisukkien mittaukset ja käytön opastuksia

Toimipaikka: Kortepohja
elina.syvaluoma@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi, saksa ja kiina

Sonja Kemppainen

Fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan ja tuki- ja liikuntaelinsairauksien fysioterapiaan

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä/Lewell ja kotikäynnit
sonja.kemppainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi ja saksa

Milla Tervanen

Fysioterapeutti, sydänfysioterapeutti-pro
Erikoistunut neurologiseen- ja sydänfysioterapiaan ja ikääntyneiden kuntoutukseen

Toimipaikka: Kortepohja, Petäjävesi ja kotikäynnit
milla.tervanen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Mervi Hiekkavirta

Fysioterapeutti
Erikoistunut selkärangan ongelmiin ja neurologiseen fysioterapiaan

Toimipaikka: Kortepohja ja Petäjävesi
mervi.hiekkavirta@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Maarit Hankaniemi

Fysioterapeutti - Sydänkuntoutus -valmentaja
Erkoistunut tuki- ja liikuntaelinfysioterapiaan ja sydän kuntoutukseen

Toimipaikka: Kortepohja ja Äijälä /LeWell
maarit.hankaniemi@fysiocenter.fi

Kielitaito: Suomi, englanti, ruotsi

Carita Nikkari

Neurologisen fysioterapian koordinaattori, recoveriX-asiantuntija, fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan

Toimipaikka: Jyväskylä
carita.nikkari@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Liis Kukkonen

Fysioterapeutti
Työhyvinvointi, työterveys, tuki- ja liikuntaelinsairaudet

Toimipaikka: Fysio Center Eesti, Kortepohja, Äijälä / LeWell ja Petäjävesi
liis.kukkonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, viro, englanti, espanja

Kaisa Kumpulainen

Fysioterapeutti
Neurologinen fysioterapia

Toimipaikka: Kortepohja, LeWell / Äijälä ja kotikäynnit
kaisa.kumpulainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi ja viittomakielen alkeet

Eelis Nuuttila

Fysioterapeutti
Neurologinen fysioterapia

Toimipaikka: Kortepohja, LeWell/Äijälä ja kotikäynnit

Kielitaito: suomi, ruotsi, englanti

Lauri Pentinmäki

Fysioterapeutti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelinsairauksien fysioterapiaan sekä lasten ja nuorten painonhallintaan

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä, Kortepohja ja kotikäynnit
lauri.pentinmaki@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Satu Turunen

Fysioterapeutti
Lasten fysioterapia

Toimipaikka: LeWell/Äijälä ja kotikäynnit
satu.turunen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi, tukiviittomat

Leena Mutka

Fysioterapeutti
Neurologinen fysioterapia

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä/LeWell ja kotikäynnit
leena.mutka@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Michelle Becquart

Fysioterapeutti
Neurologinen fysioterapia

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä/LeWell ja kotikäynnit
michelle.becquart@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Niina Lappalainen

Fysioterapeutti
Tuki- ja liikuntaelinsairauksien fysioterapia, neurologinen fysioterapia sekä taitoluistelu-, voimistelu- ja tanssilajien oheisharjoittelu

Toimipaikka: Äijälä/LeWell, Kortepohja ja kotikäynnit
niina.lappalainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi, englanti

Jekku

Kuntoutuskoira
vaativa lääkinnällinen kuntoutus

Toimipaikka: Kortepohja

Kielitaito: hau hau

Lymfaterapia

Anu Lahtinen

Fysio- ja Lymfaterapeutti
Tuki- ja liikuntaelinsairaudet, ikääntyneet

Toimipaikka: Kortepohja
anu.lahtinen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi

Naprapatia

Ossi Häkkinen

Naprapaatti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelinsairauksien ja toimintahäiriöiden tutkimiseen, hoitoon ja ennaltaehkäisyyn

Toimipaikka: Kortepohja
ossi.hakkinen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Osteopatia

Sakari Ronkainen

Osteopaatti

Toimipaikka: Kortepohja
sakari.ronkainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi ja englanti

Hieronta

Timo Halonen

Koulutettu Hieroja
Urheiluhieronta, lihaskalvokäsittelyt

Toimipaikka: Kortepohja
timo.halonen@fysiocenter.fi

Veera Kokkonen

Koulutettu hieroja
urheiluhieronta

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä
veera.kokkonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi ja englanti

Henkka Junnila

Koulutettu hieroja, liikuntaneuvoja

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Kuntovalmennus/ Personal Training

Kaisa Wallinheimo

Valmennuspäällikkö
Liikuntieteiden maisteri, Personal Trainer (FAF), FAF kouluttaja

Toimipaikka: Äijälä / Lewell
kaisa.wallinheimo@lewell.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi, englanti

Hallinto

Susanna Antikainen

Toimitusjohtaja

susanna.antikainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Hanna Jämsä

Liiketoimintajohtaja

Toimipaikka: Jyväskylä
hanna.jamsa@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi ja englanti

Eveliina Tammimetsä

Asiakassihteeri, lähihoitaja

eveliina.tammimetsa@fysiocenter.fi